Още двама българи са били евакуирани от Судан

Още двама българи са били евакуирани от Судан

Още двама българи са били евакуирани от Судан. Първият на име Ясер Махмуд е бил нападнат в столицата на Судан Хартум. Той е един от тримата българи, отказали евакуация в последния момент по лични причини, съобщи bTV

Ясер Махмуд вече е евакуиран. В момента се намира в Кипър, той е в добро състояние, съобщиха за bTV от външното ни министерство и до часове се очаква да бъде на територията на България.

От телевизията разполагат с информация, че има още един българин, който е поискал да бъде евакуиран и също е като Ясер Махмуд вече не е територията на Судан. Третият, останал в Судан български гражданин, също ще бъде евакуиран от страната. 

Припомняме, че седмици напрежението между армията и паравоенните организации в Судан ескалира и това доведе до евакуацията на хиляди чужди граждани. От началото на сблъсъците в Судан досега загинаха 500 души, а над 4000 са ранени.

В четвъртък от външното ни министерство съобщиха, че е приключила успешно евакуацията на всички 34-ма български граждани, поискали да напуснат Судан. В първоначалния списък фигурирали имената на 37 души, но трима от тях се отказали впоследствие. Повечето от тях са от смесени бракове и някои от тях поискаха да се грижат за роднините си в Судан.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

НАТО оборудва полски вятърен парк в Балтийско море със сензори и радари
Тръмп нареди да махнат от централни места в Белия дом портретите на Обама и Буш – баща и син
Възможно е Зеленски да участва на срещата Тръмп-Путин, но останалата част от Европа е изключена
България вече съхранява слънчева енергия в батерии
Фалитите в Германия нарастват с най-бърз темп от октомври 2024 г.
Мащабна криза: Техеран предупреждава за пълна липса на вода през октомври
Усамотението – тайното оръжие на някои от най-интелигентните хора
Времето: Горещо, на отделни места в Югозападна България ще превали