Въвеждат 6 нови пътни знака
Въвеждат се 6 нови пътни знака. Регулацията е разписана в Наредбата за сигнализация на пътищата с пътни знаци, утвърдена от министъра на регионалното развитие и благоустройството, съвместно с министъра на транспорта и съобщенията и министъра на вътрешните работи, съобщиха от Министерството на регионалното развитие и благоустройството(МРРБ).
В група „Г" се въвеждат знак Г14б „Край на задължителен път само за велосипедисти", Г15б „Край на задължителен път само за пешеходци" и Г16б „Край на задължителен път само за пешеходци и велосипедисти с указано място на движение". С тях ще се обозначава краят на действие на пътните знаци Г14а „Задължителен път само за велосипедисти", Г15а „Задължителен път само за пешеходци" и Г16а „Задължителен път само за пешеходци и велосипедисти с указано място на движение".
В група „Д" се въвежда нов знак Д28 „Паркирай и пътувай", който ще се ползва за сигнализиране на местата, в които може да се паркира и да се премине към транспорт от редовните линии за обществен превоз на пътници. Нова визуализация ще има пътен знак Д14.
С наредбата се регламентират изискванията за употребата и визуализацията на електронни знаци с променящи се съобщения по пътищата в страната, поясняват още от регионалното министерство. Те ще са 5 типа, в зависимост от разрешената максимална скорост на пътя, в чийто обхват се поставят - автомагистрали и скоростни пътища, първокласни и второкласни пътища извън населени места или на пътища от първостепенната улична мрежа в населени места.
Въвеждат се и изисквания към експлоатационните показатели за видимост на пътните знаци с променящи се съобщенияо.
Това ще подобри качеството на действащата сигнализация с пътни знаци по пътищата и улиците, информирането на участниците в движението и по-специално на велосипедистите, водачите на индивидуално електрическо превозно средство и на пешеходците, а целта е повишаване безопасността на движение и сигурността, уточняват от МРРБ.
Освен това се определя и нов стандарт за цветност и коефициент на яркост през деня и обратно отражение през нощта. Това ще подобри качеството на действащата сигнализация с пътни знаци по пътищата и улиците, информирането на участниците в движението и по-специално на велосипедистите, водачите на индивидуално електрическо превозно средство и на пешеходците, а целта е повишаване безопасността на движение и сигурността, добавят от МРРБ.
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
И ГЕРБ, и Гюров не бързат с решения относно президентската кандидатура
Политика |Шофирането в рамките на разрешената скорост е полезно и за джоба, и за природата
Икономика |Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
Наука и Здраве |Глад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
Икономика |21-годишен ислямист е заподозрян за снощния атентат в Берлин, станал под носа на над 2000 полицаи
Свят |МОК отхвърли жалба от защитници на човешките права за скандала с червения картон на Световното по футбол
Спорт |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Американското разузнаване: Новият лидер на Иран е склонен да разработва ядрени оръжия
Свят |OpenAI ще инвестира над 30 милиарда долара в най-големия център за данни с изкуствен интелект в САЩ
Компании |САЩ удължиха с още месец срока за продажба на активите на „Лукойл“
Енергетика |Астрономическо събитие на годината: Луната напълно ще закрие Слънцето на 12 август
Свят |Стажантка в щабквартиранта на NATO в Брюксел е арестувана за шпионаж
Свят |Съществуват два типа устойчивост. Вероятно игнорирате единия
Техники за успех |Фейсбук се срина за 40 минути
ОбществоLinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаADVERTORIAL
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Коментари
Няма въведени кометари.