Децата със строг вечерен час, ако са без придружител

Общество

Депутатът Кирчо Атанасов от БСП и бивш зам.-министър на образованието ще предложи по-сериозни санкции и за учениците, и за родителите, за да се повиши дисциплината в училище, съобщава в. Сега.

На първо място, по-строго да се съблюдава спазването на вечерния час, който да не зависи от възрастта на детето, както е в момента, а да е според сезона - през зимата всички ученици да не излизат без придружител след 21 часа, а през лятото - след 22 часа.

В тази връзка трябва да бъдат променени и други закони - например в закона за МВР да се разпишат отговорностите на полицаите, които следят дали в нощните барове има непълнолетни. Обсъжда се и предложението за отпадането на неизвинените отсъствия. След всяко неоправдано отсъствие ще следва санкция.

Засега не се говори за връщане на оценката за поведение, но в характеристиката подробно ще се описват не само интересите и постиженията на ученика, но и всички забележки и наказания от учителите, свързани с поведението му. За учебниците проектозаконът за средното образование предвижда те да се пишат от учители. Според Атанасов учебниците трябва да са написани на разбираем език, докато в момента повечето звучат като доклади от научни конференции.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината