Забравянето на пароли - едно от най-неприятните неща за съвременния човек
Изгубването или забравяне на пароли за онлайн акаунти е по-неприятно от това да си загубим ключовете, да се изтощи батерията на мобилния ни телефон или да ни засипят със спам.
Това сочи ново проучване, за което съобщава британският вестник "Дейли Телеграф". Неприятните чувства, свързани с управлението на онлайн пароли, са достигнали безпрецедентно високи нива сред хората, установяват авторите. 7% процента от анкетираните в тяхно допитване посочват, че предпочитат лечение на зъбен канал пред перспективата да се занимават с паролите си. Един от всеки шест участника признава, че предпочита да стои до някой, който говори на висок глас по телефона. 17 на сто по-скоро биха сменили мелодията на мобилното си устройство с песента “Макарена” за една година, а 12% биха предпочели да седят до плачещо бебе по време на самолетен полет.
“Постоянното жонглиране с пароли за всичко - от акаунтите в приложения за споделяне на снимки и Facebook до страниците за пазаруване и електронната ни поща, увеличава раздразнението в новия ни дигитален живот”, коментира Бари Скот, главен технологичен служител в компанията за мениджмънт на дигитална идентичност Centrify, поръчала проучването сред 1000 британци.
“Според изследването ни над една четвърт от хората въвеждат онлайн парола повече от десет път на ден, което означава 4000 пъти на година. Заради съображения за сигурност не трябва да записваме или използваме една и съща парола за различни профили, така че става все по-трудно да управляваме и помним всички пароли”, допълва Скот.
Проучването е установило още, че над една трета от хората имат акаунти, в които не могат да влязат, тъй като са забравили паролата, а 28% остават блокирани най-малко веднъж месечно заради направилно въведена парола, съобщава БТА. Един от всеки пет анкетирани създава нов онлайн профил и променя парола всеки месец, а 8 на сто - всяка седмица. В същото време малко хора смятат, че паролите осигуряват защита. Само 15% казват, че паролите им са “с високо ниво на сигурност”.
Очакванията са ситуацията да се влоши още повече. 14% заявяват, че в следващите пет години ще трябва да използват над 100 пароли.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.