Задържаха 1,4 тона кокаин във Франция по сигнал до родната полиция
Разбиха международен канал за трафик на кокаин от Южна Америка към Западна Европа, съобщиха главният секретар на МВР Светлозар Лазаров и френският посланик в България Ксавие Лапер дьо Кабан.
Наркотикът е пътувал от Чили към Франция, скрит в камион, част от техниката за Рали Дакар, предаде „Дарик”. Пакетите са били поставени в резервните гуми на превозното средство, като всяка е съдържала по 100 кг, в разфасовки от по 5 кг. Камионът, който е бил натоварен на кораб, е заловен във Франция. В него са открити общо 1400 кг чист боливийски кокаин, на стойност от 273 млн. евро.
Каналът е разбит, благодарение на сигнал, който е получила и обработила българската полиция, изтъкна Светлозар Лазаров.
По думите му именно български граждани играят ключова роля във функционирането на трафикантската мрежа. Все още обаче от МВР не потвърждават по случая да има задържани българи.
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
„Няма магическа пръчка“ за справяне с високите цени, каза шефът на Фед, след като запази лихвите без промяна
Икономика |Саудитска Арабия се опитва да създаде международна коалиция за защита на корабоплаването в Червено море
Свят |Времето: Слънчево и ветровито
България |Детектив ветеран споделя какво трябва да направите, когато усетите, че някой ви лъже
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Детектив ветеран споделя какво трябва да направите, когато усетите, че някой ви лъже
Техники за успех |На днешната дата, 30 юли. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |Bloomberg: Schneider Electric преговаря за придобиването на Shelly Group за 1,3 млрд. евро
Компании |Времето: Слънчево и ветровито
България |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
БългарияТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
Общество9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
ТехнологииЕлементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
МаркетингСтарите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
БългарияФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииADVERTORIAL
Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Коментари
Няма въведени кометари.