Здравето на младите е силно подценявано

ЕС

Здравето на юноши и младежи на възраст между 10 и 25 години, особено в бедните страни, често е пренебрегвано, за разлика от здравето на деца под 5 години, което значително се е подобрило през последните години по света, сочи изследване.

Две трети от младежите в тази възраст растат в страни с вируса на СПИН, с ранни непланирани бременности, сексуални контакти без защитни средства и др. заплашват живота и здравето им всекидневно, както и продължителността на живота им.

Изследването е направено в периода 1990-2013 г. и резултатите от него са публикувани в списание „Лансет”, предаде БГНЕС. Хората на възраст от 10 до 24 години представляват една четвърт от населението или 1,8 млрд. души. През 2032 г. те ще стават два милиарда.

„Малко се обръща внимание на младежите, тъй като се смята традиционно, че в този период от живота си хората са по-здрави и издръжливи. Сравнявайки с другите възрасти се оказва, че и здравните осигуровки за този възрастов диапазон са най-малки. Това поколение младежи може да промени бъдещето на всички ни. От ключово значение е да инвестираме в тях, в тяхното здраве и образование”, коментира проф. Джордж Патън от Университета в Мелбърн.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Гълъб Донев: Ще приложим дългосрочни мерки за свиване на бюджетния дефицит
Иран е изстрелял седем балистични ракети по Кувейт и Бахрейн
Александър Пулев: Има шокиращи данни за нарушения на икономически и търговски практики
Тръмп иска да съкрати щата на Националното разузнаване на САЩ
Каква ще е икономическата възвръщаемост за Испания от посещението на папа Лъв XIV?
Неизвестно за известните: Син на архитект създава великия крем „бял като сняг“ и оцелява с реклама сред нацистките безумства
Времето: Слънчева сутрин, дъждовен следобед
Евгени Симеонов е входирал 6-месечен план за развитието на „Лукойл“