Парламентът обсъжда основното образование да е до 7-и клас

Общество

Основното образование да е до 7-и клас, а не както в момента до 8-и – това ще обсъждат днес народните представители. В пленарна зала ще се гледа на второ четене Законът за училищното образование.

В четвъртък депутатите гласуваха държавата да финансира частично и частните училища. 

В петък освен промяната в основното образование, депутатите ще обсъждат реформи и в гимназиалното образование. Предложението е, то да бъде разделено на два периода на обучение - от 8-и до 10-и клас и от 11 до 12-ти клас. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Времето: Слънчево утро, но следобед ще се заоблачи, а на места и ще превали
ЕС одобри сливането на Paramount и Warner Bros за 110 милиарда долара
Без да участва в шоуто: Дейвид Бекъм е спечелил повече от реклама от Шакира и Джъстин Бийбър на Световното в САЩ
На днешната дата, 23 юли. Рождениците днес
САЩ и Саудитска Арабия подписаха знаково ядрено споразумение
Цените на петрола се повишиха до шестседмичен връх на фона на ескалацията на напрежението в Близкия изток
25 безполезни, но много любопитни факти