Подозрителни вещи затвориха за малко метрото в Лондон и в Милано

Подозрителни вещи затвориха за малко метрото в Лондон и в Милано

Станции на метрото в Лондон и в Милано бяха затворени в четвъртък късно вечерта заради подозрителни вещи. След атентатите в Париж преди седмица в европейските градове са въведени засилени мерки за сигурност.

Станцията "Дуомо" на метрото в Милано беше затворена, след като на перона бе открит изоставен куфар. Ден по-рано ФБР предупреди, че има сигнали за готвени атентати в Рим и Милано.

Местните медии съобщиха, че военни сапьори не са открили бомба в куфара, който вероятно е бил забравен от някого. Тревогата е била вдигната 40 минути по-късно и движението на метрото е било възстановено.

В Лондон полицията затвори станцията „Бейкър стрийт" на метрото и евакуира пътниците, съобщи Би Би Си. Причината е бил „подозрителен автомобил", паркиран наблизо. Според разказите на очевидци в социалните мрежи преди полунощ  мястото около станцията е било отцепено.

Подозрителната кола е била взривена от полицията с контролиран взрив. Час по-късно движението в района е било възстановено.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Имиграционните власти в САЩ започват улични проверки за гражданство на минувачите
След прекъсване от 7 г.:Роби Уилямс издаде хитов нов албум, три седмици преди обявената дата
Йоргос Герапетритис: Гръцкият суверенитет не подлежи на преговори
Времето: Студеният въздух продължава да нахлува с минусови температури
ABC News: Пентагонът ще изпрати ескадрили изтребители и системи за противоракетна отбрана около Иран
Почина американски тв магнат и президент на италианския футболен клуб „Фиорентина“
Защо високопроизводителните лидери се чувстват изтощени, дори когато правят всичко както трябва?
Ръст в цените на плодовете и зеленчуците, спад при основни храни на борсите у нас