Преди смъртта си Принс търсил по спешност лечение на зависимост от лекарства

ЕС

Преди смъртта си Принс е търсил по спешност специалист по зависимостите, за да се лекува от пристрастяването си към болкоуспокояващи.

Музикантът е потърсил на 20 април чрез посредници контакт с известния калифорнийски лекар Хауърд Корнфелд, специалист по лечението на алкохолизъм и наркозависимост. Това съобщава адвокатът на лекаря Уилям Моди пред „Минеаполис стар трибюн“. 

Принс е бил в „спешна медицинска ситуация“ по думите на адвоката. Корнфелд обаче не могъл да отиде в Минеаполис на 21 април и изпратил сина си Андрю, също лекар, с уговорката той сам да пристигне на 22 април и да назначи лечение.

Андрю Корнфелд пристигнал сутринта на 21 април, четвъртък, в Пейсли парк, и потърсил Принс. Сътрудниците на музиканта не го открили и  заедно с лекаря започнали да го търсят в сградата. Тогава го открили в асансьора, вече припаднал. Принс починал малко след пристигането на спешната помощ.

Няколко часа след смъртта му е направена аутопсия, чиито резултати още не са оповестени публично. Според Си Ен Ен разследващите са открили до тялото на Принс опаковка с успокоителни, съдържащи опиум. Този болкоуспокояващ медикамент е причината за вълна от смърт от свръхдоза в САЩ през последните години.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Как да се измъкнем от кариерна безизходица?
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Какво се случва с дълговете ви, когато умрете?
10 цитата за живота от Брус Лий
Жечо Станков: Договорът за 7 и 8 блок на АЕЦ Козлодуй ще бъде подписан до края на 2026 г.
Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Отравяне с гъби погуби руски журналист, разкрил връзката на Путин с гимнастичката Алина Кабаева
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Oreo си партнира с K-pop групата BTS за кампания в над 80 държави
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“