Британският премиер: Необходими са трудни решения, за да се предизвика национално възраждане
Премиерът на Обединеното кралство Киър Стармър настоя във вторник, че трудни решения, взети сега, ще предизвикат нова ера за Великобритания, в опит да разсее мъглата от песимизъм, която надвисна над неговото правителство.
„Промяната не трябва да означава нищо по-малко от национално възраждане“, каза той пред тълпа от представители на Лейбъристката партия във вторник.
„Истината е, че ако вземем трудни дългосрочни решения сега, ако се придържаме към движещата цел зад всичко, което правим... тогава тази светлина в края на този тунел, тази Великобритания, която ви принадлежи - ще стигнем много по-бързо до нея“, каза той при закриването на годишната партийна конференция на лейбъристите, която е първата им на власт от 15 години.
Усилията на Стармър да внуши чувство на оптимизъм идват, след като правителството беше обвинено в разпространение на мрачни прогнози за състоянието на икономиката на Обединеното кралство и предоставяне на малко подробности за това как планира да подобри нещата.
Решението да се ограничат зимните плащания за гориво за пенсионерите също се отразява негативно на новото правителство от по-малко от три месеца след убедителната му победа през юли.
Като напредък, постигнат от правителството, Стармър посочва уреждането на стачката на лекарите от NHS, нови проекти за слънчева енергия и офшорни вятърни паркове, планиране на реформи, спиране на изгонванията без вина, създаването на Национален фонд за богатство и законодателство за ренационализиране на железниците.
„И ние едва започваме“, каза той, цитирайки планове за намаляване на престъпленията с хладни оръжия и въвеждане на нова индустриална стратегия, наред с други.
Министърът на финансите Рейчъл Рийвс също се опита да внесе позитивен тон в понеделник като каза, че нейният „оптимизъм за Великобритания гори по-ярко от всякога“, въпреки че предупреди, че пътят напред е „по-стръмен и труден, отколкото очаквахме“.
Предстоящият есенен бюджет на финансовият министър, който трябва да бъде представен на 30 октомври, се очаква да включва повишения на данъците и съкращения на разходите, след като тя предупреди за „черна дупка“ в публичните финанси от 22 млрд. паунда (29 млрд. долара). Въпреки това, Рийвс каза, че бюджетът ще включва „истинска амбиция“, без връщане към строгите икономии.
Оптимистичните послания на лейбъристите бяха повторени от правителствени министри по време на тридневната годишна конференция на партията в Ливърпул, Англия.
Уес Стрийтинг, министър на здравеопазването и социалните грижи, каза, че изпълнението на обещанията за подобрения в Националната здравна служба(NHS) на Обединеното кралство ще отнеме време.
„Периодът на медения месец ще дойде по-късно, защото мащабът на предизвикателството е огромен. Трябва да възстановим икономиката, обществените услуги и доверието в политиката“, каза той на конференцията в понеделник.
Икономическият секретар на Министерството на финансите Тюлип Сидик също каза, че страната в крайна сметка ще спечели от „трудните решения“, които се вземат в момента.
„Опитваме се да поправим основите на нашата икономика, защото ако имаме някаква болка в средносрочен план, в дългосрочен план ще спечелим“, каза тя по време на събитие в понеделник.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.