266 длъжностни лица са преминали обучение за ползване на системата BG-Alert

266 длъжностни лица са преминали обучение за ползване на системата BG-Alert

От април заявилите право за ползване на системата BG-Alert компетентни органи до момента са се увеличили на 197. Това се посочва в писмен отговор на министъра на вътрешните работи Даниел Митов на въпрос от народния представител Любен Иванов от парламентарната група на "Продължаваме промяната – Демократична България“, предава БТА. 

Извършено е обучение на 266 длъжностни лица, от които 28 - областни управители, 29 - заместник областни управители, 25 - длъжностни лица от областните администрации, 174 - длъжностни лица от общинските администрации, и десет длъжностни лица от Националния институт по метеорология и хидрология. 

Със заповед на министъра през май е създадена работна група с участието на представители от министерствата на електронното управление, на енергетиката, на земеделието и храните, на икономиката и индустрията, Изпълнителната агенция „Борба с градушките” и Националното сдружение на общините в България, която е изготвила проект на План за използване на системата, съдържащ конкретни мерки.

Министър Митов уточнява, че конкретните мерки включват подобряване предоставянето на информация до населението за екстремни метеорологични явления, идентифициране на институции и организации със системи за мониторинг на процеси, явления, прогнози и други, свързани с използване на BG-Alert и подобряване на координацията в тази връзка подобряване организацията за ранно предупреждение на населението и други.  

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Путин : Всички западни войски в Украйна ще бъдат легитимни цели за Москва
Управителят на Датската централна банка призовава сънародниците си да обмислят въвеждане на еврото
Премиерът Желязков пред Антонио Коща: Решението на българския парламент е да не изпращаме войски в Украйна
ЕС обяви план да не купува нито една молекула газ от Русия
Мъск твърди, че роботите Optimus ще спасят Tesla. Много от тях обаче все още не работят
Шефът на НАТО предупреждава, че Китай и Русия се готвят за „дългосрочна конфронтация“
На днешната дата, 5 септември. Имен ден празнуват Захари, Захария, Захарина, Зара, Елисавета
Борисов лобира за единен кандидат за президент на дясноцентристките партии