Българските политици посрещат Коледа с надежда за поумняване и отрезвяване
С констатация, че изпращаме една трудна и тежка година българските политици изразиха надежда, че следващата ще е по-добра и заговориха за поумняване и отрезвяване, съобщи БНР.
"Каскадата от избори трябва да спре", настоя заместник-председателят на ГЕРБ Даниел Митов."Българското общество и българският политически живот преминават през фаза, в която са нужни терапевтични действия. Като че ли ходенето от избори на избори си е някакъв вид терапия, която обаче е време да приключи", добави Митов."Това са родилни мъки за една по-чиста и продуктивна демокрация за всички нас", посочи Даниел Лорер от "Продължаваме промяната. "Колкото по-бързо си извлечем уроците, колкото по-бързо разберем, че няма да стане по-лесно, по-просто и по-еднозначно, толкова по-бързо ще можем да решаваме националните задачи", изтъкна Христо Иванов от "Демократична България"."Най-вече живот и здраве, защото е традиционно пожелание, и късмет, и може би една по-сериозна политическа стабилност, която да доведе до икономическа стабилност, до повишаване на доходите на хората. Всичко това с ясната мисъл, че българите трябва да живеят малко по-добре поне, и по-достойно", пожела Георги Гьоков от БСП. "Всички ще си пожелаем и ще се молим за една по-плодородна и по-добра година, 2023-та, която да е изпълнена с надежди, и да се решават кризите една по една", каза и Халил Летифов от ДПС. "Надеждата я има. По-важният въпрос е дали ще има мъдрост и разум към държавническия подход", коментира Александър Николов от "Български възход". Депутатите се връщат на работа на 4 януари.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Нов революционен метод може да доведе до по-ранно откриване на болестта на Алцхаймер
Наука и Здраве |Слабото търсене понижава приходите и печалбата на най-голямата химическа компания в света
Компании |Скенери хвърлят светлина върху промените в мозъка, когато се унасяме от умора
Любопитно |Археологическа находка предоставя нови сведения за мобилността на неандерталците
Любопитно |Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Мениджър на годината 2025 |80-годишна жена почина, забравена на остров от круизен кораб
Любопитно |Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Мениджър на годината 2025 |Полски изтребители прехванаха руски самолет, извършвал разузнавателен полет над Балтийско море
Свят |Гърция започва доставки на газ за Украйна през България, Румъния и Молдова
Енергетика |Наталия Киселова подаде оставка като председател на НС, замени я Рая Назарян
Политика |Метрото няма да вози пътници по Линия 3 на 8 и 9 ноември
Общество |ЕЦБ гледа на 2029 г. като потенцилен период за стартиране на дигиталното евро
Финанси |Тръмп изрази съжаление, че не може да се кандидатира за трети мандат
Политика |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.