Борисов: Изборът на премиер е колективно решение

Борисов: Изборът на премиер е колективно решение

Изборът на премиер е колективно решение, заяви пред журналисти в парламента Борисов в отговор на въпрос дали той ще бъде кандидат за министър-председател.

"Никога няма да стана причина нещо да не се случи. Знам, че по-добре от мен няма кой да го прави, но накрая това е колективно решение", посочи лидерът на ГЕРБ.

Продължават преговорите между ГЕРБ-СДС и "Демократична България" за намиране на мнозинство, което да подкрепя редовно правителство. Борисов съобщи още, че след като приключат експертните срещи и разговори, ще има и лидерска среща.  

Относно държавния бюджет за 2025 г. Борисов заяви: "В нито една част не мога да подкрепя този бюджет от името на ГЕРБ. Или трябва да отменим закона, който задължава МФ да вкара 3% дефицит, или финансовият министър трябва паралелно да изпрати с този бюджет анализ за фактическото състояние на финансите на държавите. И то е зле".

Попитан за Споразумението с Украйна Борисов коментира, че според него служебните правителства са, за да правят избори и е против да подписват дългосрочни договори. "Подобно решение когато сме в процес на правене на редовно правителство, може да го подпише МС и Главчев, не му е нужда ратификация от НС, най-правилно е, когато има редовно правителство", посочи лидерът на ГЕРБ. По думите му, едно редовно правителство ще подпише изгоден, взаимно, документ.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Рей Далио: Златото и нефиатните валути ще бъдат по-силни средства за съхранение на стойност с нарастването на дълга на САЩ
Исторически обрат: България е на полуфинал на световното първенство по волейбол след победа над САЩ
На днешната дата, 26 септември. Рождениците днес
Осъдиха Никола Саркози на 5 години затвор заради престъпен заговор с Муамар Кадафи
Компания използва AI, за да превърне клиентите си в рекламни звезди (Видео)
Нови материали правят водолазните костюми устойчиви на ухапвания от акули
Да инвестираш като най-богатите хора в света вече е по-лесно от всякога. Но колко е опасно?
Зеленски е готов да се оттегли от поста си след края на войната