БСП и "Възраждане" срещу споразумение за сътрудничество в отбраната между България и Украйна

БСП и Възраждане срещу споразумение за сътрудничество в отбраната между България и Украйна

От "БСП - Обединена левица" и "Възраждане" възразиха срещу внесеното до парламентарните групи уведомление от служебния премиер Димитър Главчев за предстоящо подписване на Споразумение за сътрудничество в областта на сигурността и отбраната между България и Украйна за следващите 10 години. В него се настоява парламентарно представените формации да изпратят становища до обяд днес, предава БНР.

Депутатът Борислав Гуцанов нарече споразумението "срамно". "Настояваме господин Главчев да гарантира, че няма да подпише споразумението при срещата си с украинския президент на 19-ти декемвври. Призоваваме парламентарните групи да изпратят такова писмо до Министерския съвет още днес, за да няма възможност премиерът да направи този срамен акт. Считаме, че подобен акт е груба провокация и крачка към въвличане във военния конфликт", каза съпредседателят на парламентарната група на левицата Борислав Гуцанов.

Костадин Костадинов от "Възраждане" обвини БСП в лицемерие, тъй като докато възразява срещу подобно споразумение, води преговори с ГЕРБ-СДС за съставяне на евроатлантическо правителство.

"Становището на парламентарна група на "Възраждане" е България да не подписва споразумението за сътрудничество с Украйна. Смятаме, че то накърнява интересите на държавата ни, застрашава нейната безопасност, и всеки, който го подпише, подлежи на съдебна отговорност. Нека д9а бъде максимално ясно: хората, които ще приемат това решение, и хората, които ще го подпишат - на първо място Главчев, подлежат на съдебна отговорност за държавна измяна", коментира лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
КЕВР предлага поскъпване на тока и парното с 5% от следващия месец
Тръмп: Си Цзинпин ще възобнови износа на редкоземни минерали за САЩ
Неизвестно за известните: Модният революционер, на когото маркиза и звезди донасят късмет и пари
Петър Дилов: Присъединяването към еврозоната ще повиши покупателната способност на българите
Регулаторите подписаха споразумение срещу спекулата преди въвеждането на еврото у нас
България е на четвърто място по икономически растеж в ЕС