Данък за частните училища в Обединеното кралство може да взриви рестарта на връзките с ЕС
След като Германия и Франция предупредиха Великобритания да не налага данък върху международните частни училища, започна нова битка за Брекзит. Посланиците на двете страни във Великобритания предупредиха, че планираното рестартиране на връзките след Брекзит може да бъде застрашено, ако британското правителство продължи с плана за налагане на данък върху добавената стойност (ДДС) върху таксите за училищата, съобщи Politico.
Правителството на Киър Стармър, което представя бюджета си тази седмица, обещава от януари да отмени съществуващото освобождаване от ДДС върху таксите за частни училища.
Това ще доведе до допълнителни 20 процента надбавка към таксите, ако самите училища не поемат разходите. Лейбъристите казват, че това ще помогне за финансиране на повече инвестиции в държавния сектор и допълнителни учители за него. Но Мигел Бергер и Хелен Дюшен, германски и френски посланици съответно в Лондон, твърдят, че институциите - които са предимно в полза на емигрантите и не следват националната учебна програма на Обединеното кралство - не са „конвенционални“ частни училища и не трябва да бъдат "пометени" от промените на лейбъристите. Двамата висши дипломати посочиха, че международните училища са частично финансирани от задгранични правителства и казаха, че следователно допълнителна такса може да попречи на отношенията.
Дюшен каза пред в. Financial Times, че прилагането на ДДС „не е в съответствие с нулирането на нашите отношения, което британското правителство подтикна“.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.