Депутатите обсъждат вота на недоверие срещу кабинета "Денков"

Депутатите обсъждат вота на недоверие срещу кабинета Денков

На извънредно заседание депутатите ще разискват внесения вот на недоверие срещу правителството на Николай Денков в сектор "Енергетика". Вносители на вота са  БСП, "Има такъв народ" и "Възраждане", а причината - политиката на правителството в сектор "Енергетика" и отказът на премиера да изтегли от ЕК териториалните планове за справедлив преход на въглищните региони. 

Това е първият внесен вот на недоверие срещу кабинета на премиера Николай Денков. Гласуването му ще бъде не по-рано от 24 часа след края на дебатите. За да бъде успешен вотът на недоверие са нужни най-малко 121 гласа. 

На 13 септември тази година Министерският съвет прие пътна карта за климатична неутралност. Според нея закриването на термични централи става необратимо. Социалния ефект ще бъде катастрофален, тъй като намаляването на добива от мини "Марица изток" с над 40% през 2025 година, ще остави без работа най малко 14 000 души, а затварянето на въглищните централи ще остави без работа още над 37 000 души в област Стара Загора.

Междувременно, 14-и ден продължават блокадите на магистрала "Тракия", на Прохода на републиката и на Подбалканския път, организирани от енергетици и миньори. Недоволните събират подписи за организиране на ефективна стачка и заявяват, че няма да освободят пътищата, докато исканията им не бъдат удовлетворени.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Рей Далио: Златото и нефиатните валути ще бъдат по-силни средства за съхранение на стойност с нарастването на дълга на САЩ
Вкарват картите за градския транспорт в София в е-портфейлите на телефоните
Великобритания планира да въведе задължителни дигитални лични карти
САЩ налагат санкции на сръбската петролна компания NIS от 1 октомври
Ешерихия коли: Бактерията, която превръща пластмасата в обезболяващи
Исторически обрат: България е на полуфинал на световното първенство по волейбол след победа над САЩ
Осъдиха Никола Саркози на 5 години затвор заради престъпен заговор с Муамар Кадафи
Почти половината от американските компании в Европа очакват влошаване на трансатлантическите икономически връзки