Хайри Садъков е новият председател на парламентарната група на ДПС-ДПС

Общество

Заместник-председателят на Народното събрание Хайри Садъков и избран за председател на ПГ на ДПС-ДПС. Това стана ясно след проведено заседание на Централното оперативно бюро на ДПС, информира БНТ. 

"Парламентарната група на ДПС-ДПС взехме няколко важни решения. Няма да се обединяваме с корпулентни политически фигури, с крадци на демокрация няма да се събираме на едно място. За нас правата на човека, върховенството на правото и демокрацията е върховно достижение на българската демокрация", заяви Илхан Кючюк.

По думите му, стратегическият ибор на България е направен и е неизменно свързан с НАТО и Европейския съюз.

"Хайри Садъков е доказа политик, познава политиката на местно, регионално и национално ниво. Екипът, с който ще работи остава същият, тоест четиримата заместник-председатели продължават да работят на същите позиции в Народното събрание", допълни Илхан Кючюк.

ДПС-ДПС даде изявление след заседанието и след обявената от Джевдет Чакъров оставка

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
На днешната дата, 24 април. Рождениците днес
"Да, България" настояват за коалиционно споразумение с ДСБ и ПП
България в енергийната трансформация: риск или стратегическо предимство?
Икономиката с нулеви кликвания краде трафика, на който разчитате
Тръмп обяви удължаване на примирието между Израел и Ливан с три седмици. Той няма да бърза със споразумението с Иран
Българската Cloud Office беше обявена за Партньор на годината на Google Cloud за Централна и Източна Европа
Петролът поскъпва на фона на опасения от ескалация на военното напрежение в Близкия изток