КНСБ настоява за индексиране на всички заплати
Всички заплати трябва да бъдат индексирани или компенсирани с инфлацията, което е 15-20% увеличение на годишна база. Това трябва да стане и в публичния сектор. Това заяви в ефира на БНТ президентът на КНСБ Пламен Димитров.
По думите му, "малката кошница" (стоки, които купуваме всеки ден) е пораснала с 45%. Нуждите на хората и бизнеса са крещящи, каза Димитров.
"По разчети на финансовия министър увеличението на минималната работна заплата би трябвало да струва около 700 милиона лева на годишна база и това трябва да се види в бюджета, а него го няма. На ход е бюджетната комисия. Удължаването на бюджета за 2022 година е грешен подход, да не кажа, че е на ръба на Конституцията", допълни Пламен Димитров.
Според него дефицитът няма да попречи на България да влезе в еврозоната.
"Данъчната политика трябва да бъде преразгледана", добави президентът на КНСБ. Той уточни, че намалението на ДДС не трябва да става на парче. "Хлябът и брашното не се намалиха драстично като се направиха на нулеви ставки", поясни Димитров.
Президентът на КНСБ заяви още, че пазарът трябва да бъде регулиран, с цел да има по-малък ръст на цените.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Какво можете да направите, за звучите по-интелигентно и да бъдете по-убедителни?
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 24 март. Имен ден празнуват Зарко, Захари, Захарина, Хари
На днешната дата |Goldman Sachs повишава прогнозите си за цените на петрола заради „най-големия шок при доставките в историята“
Енергетика |Шпионски игри: Вашингтон и Хавана водят скрити прговори за подобряване на отношенията си
Свят |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 23 до 29 март
Хороскоп |Разходите за отработен час нарастват с почти 14%
България |Какво можете да направите, за звучите по-интелигентно и да бъдете по-убедителни?
Техники за успех |На днешната дата, 24 март. Имен ден празнуват Зарко, Захари, Захарина, Хари
На днешната дата |Шпионски игри: Вашингтон и Хавана водят скрити прговори за подобряване на отношенията си
Свят |Столичната община създава електронно досие за всяко транспортно съоръжение
Общество |Цитат на деня
Цитат на деня |ЕК очаква пояснения от Унгария заради информацията, че е споделяла данни от срещите на Съвета на ЕС с Москва
ЕС |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.