Тома Биков: След изборите изобщо не знаем дали ще разговаряме с ПП-ДБ

Общество

ПП-ДБ практически взривяват диалога в средносрочен и дългосрочен план. Намериха да атакуват точно един от хората, с които могат да намерят диалог - Росен Желязков. Той неслучайно беше председател на парламента. Това заяви в ефира на bTV Тома Биков от ГЕРБ-СДС.

Росен Желязков от ГЕРБ бе отстранен предсрочно като председател на Народното събрание. „За“ гласуваха 129 депутати, „против“ – 103. Оставката му беше поискана от три парламентарни групи – първо от „Възраждане“ и БСП, а късно вечерта в сряда – и от ПП-ДБ. Точката влезе в дневния ред на парламента, въпреки че до ваканцията на депутатите оставаха два дни – 25 и 26 април.

„Това явно е някаква мъст за Здравната каса, доколкото разбирам. След изборите България трябва да има стабилно правителство, в което доминира първата политическа сила, с коалиционно споразумение и с ясно поемане на политическата отговорност от всяка партия в него“, коментира Биков.

Той заяви, че вероятно след изборите няма да разговарят с ПП-ДБ.

„Овен това Асен Василев си въртеше далаверите - знаете ли, че капиталовите разходи на цялата държава бяха събрани в Министерството на финансите и той решаваше? Рашков очевидно се е снимал с хора, свързани с контрабандата в България“, коментира Биков проблемите в отношенията между ГЕРБ и ПП-ДБ.

Тома Биков заяви още, че държавата не е на Борисов и Пеевски. „Но тя не е и на Петков и Василев. Полагат им се 8 милиарда от тук, полага им се Министерство на финансите, няколко контрабандни канала и те казват - ама ние сме със 63 депутати, ама защо тогава сте взели цялата изпълнителна власт?“, коментира Биков.

След изборите ГЕРБ-СДС не изключват взаимодействие с когото и да било, „стига да е в общата посока на развитие.“

Политическата криза се поражда от две неща - взривяването на диалога между всички политически сили и опитът да се отмени демокрацията в България през тази теза с ярките политически лица, допълни той.

Биков подчерта, че с която и партия да се разберат, то ще се иска споразумение и ясни отговорности.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Как да се измъкнем от кариерна безизходица?
Дългогодишният кадър на ГЕРБ Делян Добрев обяви, че напуска парламента
На днешната дата, 20 юни. Имен ден празнуват Бисер, Бисера, Наум
Ритейлът се превръща в технологичен бизнес
Шефът на бюджетната комисия в НС: Доходи няма да бъдат замразявани, те ще растат, но не на база кредити
Вицепремиерът Атанас Пеканов: С четвъртото плащане по ПВУ България ще получи 68% от средствата
България получи зелена светлина за излизане от „сивия списък" за пране на пари