Валентин Тончев от ДПС-ДПС: За бюджета държавата е изправена пред дилема

Валентин Тончев от ДПС-ДПС: За бюджета държавата е изправена пред дилема

Държавата е изправена пред дилема – или правим структурни промени, бюджет с 3% дефицит, или продължаваме по този начин и другата година да имаме санкции от ЕК, да се вдигнат лихвите по договорите и т.н. Това коментира в ефира на bTV зам.-председателят на ДПС Валентин Тончев.

Според него бюджета на служебната власт не е бил достатъчно независимо изготвен от Людмила Петкова.  

Тончев заяви, че няма против полицаите да вземат и 10 000 - 15 000 лв. заплата: „Но къде беше МВР, когато се купуваха масово гласове и всички граждани, станали свидетели на изборните нарушения. Трябва ли ДАНС да бъде управляван от човек на Пеевски?“, допълни той.

За Бюджет 2025 той каза, че не са обсъдили в Съвета за съвместно управление предложенията на Борисов за връщането на 9% ДДС за ресторантьорите.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Лидерите на ЕС одобриха предложението България да приеме еврото от 1 януари 2026 г.
Естония е готова да приеме самолети на НАТО с ядрени оръжия на борда
ЕС удължи санкциите срещу Русия, но не прие нов пакет
От ГЕРБ отговориха на критиките на президента Радев
The Guardian: Централите на слънце и вятър в Китай са с капацитет, колкото производство на ток в Турция и Индонезия
Зам.-кметът по финансите на София: Успех е, че върнахме бюджета и го преразгледахме
Ердоган: Тръмп се съгласи на преговори в Турция за Украйна с участието на Путин
Румънски евродепутат внесе вот на недоверие срещу Урсула фон дер Лайен