Ваня Григорова: Столична община дължи над 1,5 млн. лева на общинските болници
Столичната община дължи 1 520 000 лева на общинските болници. Това заяви общинският съветник от местната коалиция "БСП за България" и председател на комисията по здравеопазване към СО Ваня Григорова.
Тя обясни, че болниците, като търговски дружества, получават допълнителни средства по силата на договори, сключени с Общината. До момента все още не са изплатени сумите за януари и февруари 2025 г., каза Григорова, цитирана от БТА.
В комисията по здравеопазване към СО са получени многобройни сигнали от директорите на общински болници, че не успяват да се справят с наличния ресурс. По думите на Григорова, лекари и медицински сестри от редица общински болници не получават допълнителни възнаграждения, които представляват между 20-30% от техните заплати.
Ваня Григорова каза, че след тези сигнали е поискала от всички общински болници справка, затова какви средства им дължи Столичната община за януари и февруари 2025 година.
Информацията, която получих и която не е от всички общински болници, защото все още не са си изпратили отчетите, е за 1 520 000 лв., каза Григорова. Важно е да кажа, че директорите на болниците не настояват за целия размер, добави тя.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Nikkei: Световната верига Marriott отваря няколко луксозни хотела в Непал
Компании |Търговците в Испания губят 2 млн. евро на ден от кражби
Свят |В София се предлагат 7630 апартамента в строеж. В кои квартали строителството е най-активно?
Икономика |Австрия отвори полицейски участък в родния дом на Хитлер в град Браунау
Свят |Мениджърът на „Саутхемптън“ е обвинен в шпионаж в полза на съперниците
Спорт |Тръмп искал Джани Инфантино за генерален секретар на ООН
Свят |Рубио: САЩ са готови за диалог, но Иран не подхожда сериозно към преговорите
Свят |На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
На днешната дата |Радев: Категорично е изключено от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
България |Времето: Обилни валежи в почти цялата страна, особено интензивни по морето
България |Бюджетната комисия одобри бюджета на второ четене след 12-часово заседание
Свят |Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Технологии | Advertorial |Парламентът реши: Пламен Тончев поема поста председател на ДАНС
Политика |Фейсбук се срина за 40 минути
ОбществоLinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесКитай проведе тестово изстрелване на многократно използваема суперкосмическа ракета
СвятСАЩ разследват твърдения за ирански дронове в Куба, Тръмп предупреди: „Ще се справим с това"
Свят25 безполезни, но много любопитни факти
МаркетингADVERTORIAL
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Постигаме повече заедно: cargo-partner и Nippon Express напредват с интеграцията в Словакия, Полша и Австрия
Коментари
Няма въведени кометари.