Предсрочни избори в Гърция няма да се отразят на финансовата помощ

Предсрочни избори в Гърция няма да се отразят на финансовата помощ

Предсрочните избори в Гърция, свикани от премиера Алексис Ципрас, няма да се отразят на новия пакет финансова помощ, заяви Томас Визер, ръководител на работната група на Еврогрупата, цитиран от „Ройтерс”.

Попитан дали изборите ще променят по някакъв начин спасителната сделка, той отговори, че това няма да се случи, тъй като решението на Ципрас е било очаквано, посочва БГНЕС.

„Това наистина беше очакван и за много хора желан ход, за да се изясни структурата в гръцкия парламент... През октомври ние имахме среща за възможно облекчаване на дълга и (след възможните предсрочни избори на 20 септември)се надяваме на по-нататъшен прогрес по програмата", каза той в интервю за австрийската телевизия ORF.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Терзиев за боклука в София: Няма да подпиша договор за 400 лв. щом в поръчката сме заложили 200
Министър Иванов и Бойко Борисов ще инспектират новопостроения участък от АМ "Хемус"
Четири станаха жертвите на наводненията в района на "Елените"
Супермаркетите в Испания превземат ресторантите: готовите ястия чупят всички рекорди
Страдате ли от кариерна дисморфия?
На днешната дата, 5 октомври. Международен ден на учителя
Наложената от Тръмп такса от 100 000 долара за виза Н-1В беше оспорена в съда