САЩ екзекутираха мъж след 32 години чакане

ЕС

67-годишният Лестър Браун беше умъртвен чрез смъртоносна инжекция в Тексас, след като очаква изпълнението на смъртната си присъда 32 години, съобщава телевизия CBS. 
През 1983 г. Браун убива четирима души в окръг Грейсън на щата, след като го подгонват защото открадва лекомоторния самолет на единия.

До самата си смърт в затвора Хънтсвил Браун отричаше вината си. През годините адвокатите му успяха на 7 пъти да отложат екзекуцията. Това е абсолютен рекорд. В крайна сметка обаче възмездието не го подминава, макар и с 32-годишно закъснение.

Последните думи на Браун са били: "Благодаря на адвокатите ми и семейството ми за подкрепата. Време е да се преселя отвъд. Не казвам "сбогом", защото пак ще се срещнем. Много, много ви обичам! Благодаря, надзирателю".

Той има две деца. Бивш търговец е на химични препарати. 

Тексас е щатът в който се изпълняват най-много смъртни присъди в САЩ. Междувременно, в 19 други американски щата вече отмениха смъртното наказание. Щатът Юта не го отмени, но замени смъртоносната инжекция с разстрел. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Хората, които отлагат, могат да бъдат разделени на 9 типа. В коя група попадате вие?
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
На днешната дата, 28 юли. Рождениците днес
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Цитат на деня
След излизането на „Одисея“: Великобритания отчете скок с 550% на онлайн търсенията за изучаване на гръцки език