Испания отчете трагичен рекорд: 10 души са се удавили в морето и басейни през почивните дни

ЕС

Десет души, сред които две деца на 4 и 8 години са се удавили през уикенда в Испания. В опит да се скрият от втората гореща вълна за това лято, която дойде с температури на места от 45 градуса през деня и над 25 градуса през нощта, те са потърсили спасение във водата, съобщи БНР.

Инцидентите са станали на територията на цяла Испания, като трима от тях са се удавили в басейни, а останалите 7 в различни части на Средиземно море.

4-годишното момченце е открито мъртво в частен басейн, когато екипите на Спешна помощ са пристигнали, а другото на 8-години се е удавило при неизвестни засега обстоятелства в общински басейн. Органите на реда са започнали разследване. Смъртните случаи в морето са настъпили при различни обстоятелства. Един от тях е при опит да бъдат спасени три давещи се деца, като спасителят не е успял да излезе от водата след като е помогнал на децата. Четири от фаталните инциденти са в Каталуния, а три в района на Валенсия.

Властите предприеха мерки за повишаване на осведомеността сред плажуващите относно опасностите на местните плажове с цел да се избегнат подобни трагични произшествия. Заради изключително горещото време, което ще продължи в голяма част от полуострова и Балеарските острови с изключение на северозападното крайбрежие, те очакват плажовете да продължат да се пълнят с търсещи морска прохлада хора, поради което е увеличен и броя на спасителите.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 26 януари до 1 февруари
Български мениджър е осъден на затвор след разследване на Европейската прокуратура
НАП е съставила 286 акта и е издала 67 наказателни постановления за нарушения при въвеждане на еврото
Плащаме с левове за последна седмица
БНБ пуска в обращение първата колекционерска евромонета
Профсъюзът на Hyundai няма да пусне хуманоидни роботи в заводите без предварителни преговори
Мълния удари над 70 души на митинг в подкрепа на осъдения бивш президент на Бразилия Болсонаро