17 изчезнали при потъване на малък туристически кораб в Червено море

17 изчезнали при потъване на малък туристически кораб в Червено море

17 души, сред които и чужденци, са изчезнали, а 28 са били спасени след потъването на малък туристически кораб в Червено море, съобщиха египетските власти.

Сигнал за бедствие е получен в 05:30 ч. (03:30 ч. по Гринуич) от кораба Sea Story, който е напуснал пристанището близо до Марса Алам в събота за петдневно гмуркане с 31 туристи и 14 души екипаж, съобщава губернаторът на провинция Червено море.

Генерал-майор Амр Ханафи заяви, че оцелелите са открити в района на Уади ел-Гемал, южно от Марса Алам, и че им се оказва необходимата медицинска помощ.

Той добави, че военният кораб на египетските военноморски сили El Fateh и военните самолети полагат повече усилия за откриване на изчезналите.

Според местния съвет в Марса Алам всички членове на екипажа на Sea Story са египтяни, а сред туристите на борда има британски, испански, германски, американски, словашки, швейцарски, белгийски, полски, норвежки, ирландски, финландски и китайски граждани.

От българското Външно министерство съобщиха, че няма данни на борда на туристическото корабче да е имало българи. Не е ясно жертвите от какъв произход са

Марса Алам е популярна дестинация за туристите на южното крайбрежие на Червено море в Египет и е заобиколена от места за гмуркане, включително известни коралови рифове.

На уебсайта на компанията е посочено, че корабът е построен през 2022 г. и е дълъг 44 м. (144 фута). Разполага с четири палуби и 18 кабини, в които могат да се настанят до 36 пътници.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Лидерите на ЕС одобриха предложението България да приеме еврото от 1 януари 2026 г.
Естония е готова да приеме самолети на НАТО с ядрени оръжия на борда
The Guardian: Централите на слънце и вятър в Китай са с капацитет, колкото производство на ток в Турция и Индонезия
ЕС удължи санкциите срещу Русия, но не прие нов пакет
Ердоган: Тръмп се съгласи на преговори в Турция за Украйна с участието на Путин
Румънски евродепутат внесе вот на недоверие срещу Урсула фон дер Лайен
От ГЕРБ отговориха на критиките на президента Радев
Зам.-кметът по финансите на София: Успех е, че върнахме бюджета и го преразгледахме