Япония наема 500 специалисти по космическа и киберсигурност в отбраната

Министерството на отбраната на Япония планира да наеме до 500 нови специалисти за укрепване на потенциала в областта на космическата и киберсигурността, съобщава Nikkei Asia. Набирането на голям брой технически и административен персонал "е изключително важно японските сили за самоотбрана да изпълняват задълженията си", отбелязва вестникът, като се позовава на експерти от Министерството на отбраната.
Предстоящото разширяване е най-голямото през последните години и ще бъде включено в искането за бюджет за финансовата 2024 г. В момента във ведомството работят 20 хиляди специалисти по космически въпроси и киберсигурност. От 2019 г. Министерството на отбраната всяка година разширява своя технически и административен персонал. През 2023 г. бяха наети 355 нови служители.
Специалистите изпълняват широк спектър от функции: от наблюдение на чужди сателити до провеждане на изследвания и разработване на ново оборудване. Те също така поддържат складове за боеприпаси и други съоръжения, използвани от силите за отбрана, ремонтират и зареждат с гориво кораби и самолети и охраняват бази.
Част от американските медии по-рано съобщиха, че китайски военни хакери са получили достъп до отбранителните мрежи на Япония. САЩ засякоха киберпроникването през есента на 2020 г. и информираха японското правителство. Японският министър на отбраната Ясуказу Хамада отрече тази информация, заявявайки, че агенцията не е регистрирала изтичане на секретни данни от нейните мрежи.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
НАП: Проверете за задължения, ако ви предстои продажба на имущество
Общество |Експерти съветват ЕЦБ да промени целта си за инфлация, за да защити най-бедните в блока
Финанси |Путин е готов да съкрати военните разходи на Русия на фона на опасенията от рецесия
Икономика |Тръмп прекрати търговските преговори на САЩ с Канада, помрачавайки надеждите за нови споразумения
Икономика |Финансовият министър иска криминализиране на подпомагането на деца за участие в онлайн залагания
Общество |Киев: Русия е струпала 110 000 войници близо до стратегически важен украински град
Свят |В Будапеща ще се състои ежегодният гей парад въпреки официалната забрана
Свят |Футболната звезда Килиан Мбапе подаде жалба в прокуратурата за морален тормоз в ПСЖ
Спорт |Върховният съд на САЩ разшири властта на Тръмп - и той възнамерява да се възползва от това
Свят |Джеф Безос се ожени за Лорън Санчес на пищна церемония във Венеция
Любопитно |Финансовият министър иска криминализиране на подпомагането на деца за участие в онлайн залагания
Общество |Времето: Жълт код за интензивни валежи в 23 области в страната
България |Тръмп прекрати търговските преговори на САЩ с Канада, помрачавайки надеждите за нови споразумения
Икономика |

Коментари
Няма въведени кометари.