Австрийският канцлер поиска правото на пари в брой да е записано в конституцията

ЕС

Правото на австрийците да използват пари в брой трябва да бъде записано в конституцията на страната. Това заяви австрийският канцлер Карл Нехамер.

„Само в Австрия 47 милиарда евро се теглят от банкомати всяка година и средно всеки австриец носи 102 евро в брой. Парите в брой играят важна роля в нашето всекидневие. Ето защо, като канцлер на републиката, възнамерявам да гарантирам че парите в брой са конституционно платежно средство“, написа политикът в социалната мрежа X.

Предложението е в съответствие с исканията, направени по-рано от дясната Австрийска партия на свободата (APS), която е в опозиция. Според социологически проучвания от последните седмици 26-32% от австрийците са готови да гласуват за партията на свободата на парламентарните избори идната есен. Председателят на APS Хърбърт Кикъл обвини канцлера в „кражба на идеи“, отбелязвайки, че правото на пари в брой отдавна е време да бъде записано в конституцията. Промените в конституцията се приемат от парламента с мнозинство от две трети. Заедно APS и управляващата Австрийска народна партия, която включва Нехамер, имат 101 от 183 места в долната камара на органа.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Урок по предприемачество от реалния свят: Симона Косева вдъхнови ученици да приемат провала като път към успеха
Тръмп: Иран е разгромен, иска сделка, но тя не устроива Вашингтон
Традиция на MI6: Шефовете на френските и британските шпиони се срещат на мач по ръгби в Париж
На днешната дата, 14 март. Световен ден на съня
Нов данъчен стимул: Бизнесът ще може да приспада 25% за изследователски разходи
„Парадоксът на успеха“, който кара дори победителите да се страхуват от провал
Конфликтът в Близкия изток води до спад с 15-20 % на резервациите в българския туризъм
Академия „Равен старт“ дава финансови съвети на ученици от квартал „Факултета“