Бивш министър на отбраната ще се кандидатира за следващ премиер на Япония

Бивш министър на отбраната ще се кандидатира за следващ премиер на Япония

Шигеру Ишиба, бивш министър на отбраната на Япония, заяви в събота, че ще се кандидатира за лидерския пост в управляващата Либерално-демократическата партия (ЛДП), предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

Изборите ще бъдат произведени на 27 септември, като наследникът на Фумио Кишида начело на Либерално-демократическата партия ще го наследи и на премиерския пост.

Кишида ще се оттегли другия месец, с което ще приключи тригодишното му управление като лидер на четвъртата по големина икономика в света. В интервю, което даде наскоро за Ройтерс, Ишиба подкрепи политиката на японската централна банка за постепенно вдигане на лихвените проценти, като се аргументира, че тя може да доведе до понижаване на цените и до повишаване на конкурентоспособността на японските производители.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Прашутистът, който скочи от стратосферата, загина при полет с парапланер
Словакия ще спре да блокира одобрението на 18-ия пакет от санкции на ЕС срещу Русия
NATO се готви за едновременен конфликт с Русия и Китай през следващите две години
На днешната дата, 18 юли. 188 години от рождението на Васил Левски
Спряха шести блок на АЕЦ "Козлодуй" за планиран ремонт
Тръмп нареди на правосъдното министерство да предостави още документи по случая с Епстийн
Може ли Европа отново да стане привлекателна за инвеститорите?
Бившата номер едно в световния тенис Мария Шарапова продава къщата си в САЩ за 25 милиона долара