Bloomberg: САЩ ще получат нови оръжия срещу спътниците на Русия и Китай през 2025 г.

На въоръжение в американската армия, през 2025 г., ще започат да постъпват новите подвижни станции за радиоелектроно заглушаване на спътници, предимно на Русия и Китай, съобщава Bloomberg, позовавайки се на изявление, предоставено от космическите сили на САЩ.
Става дума за противосателитни системи за радиоелектронна борба на колесно шаси - системата Meadowlands, предназначена основно за противодействие на Русия и Китай. Оборудването е производство на L3Harris. Космическите сили на САЩ съобщиха, че "тестването за проверка" на системата е завършено и тя е "на път да бъде доставена следващата година". Планира се през януари-март да се определи кога първите пет такива станции ще бъдат напълно готови за работа. Общо Пентагонът възнамерява да купи 32 такива системи, те ще бъдат прехвърлени към частта за радиоелектронна борба на космическите сили Space Delta 3. Разработчикът обяви, че системите са готови за работа през 2020 г., доставката им първоначално беше планирана за 2022 г., но в крайна сметка беше отложена поради технически проблеми, уточнява агенцията.
През 2020 г. Bloomberg писа, че до 2027 г. космическите сили на САЩ възнамеряват да създадат арсенал от 48 наземни оръжия, предназначени за временно заглушаване на сигналите на руски или китайски комуникационни спътници в първите часове на евентуален въоръжен конфликт.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |Инвестиционната компания Bain Capital е подала оферта за купуване на веригата Costa Coffee
Компании |Само две търговски вериги са публикували цените си на сайта "Колко струва"
България |Милиони евро и хиляди контейнери са конфискувани при разследване за незаконен внос от Китай в Гърция и други европейски страни
Бизнес |Безопасност: Отборът на Барселона отлага завръщането си на легендарния стадион „Камп Ноу“
Спорт |Бойко Борисов предлага да се закрие ДАИ
Политика |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |Едно от пет работни места в туризма ще останат незаети в Европа през следващото десетилетие
Свят |България започва нов сондаж за природен газ в Черно море
Политика |Планината на седемте цвята: Перуанската звезда на Instagram
Любопитно |Зеленски: Положението в Запорожката АЕЦ е критично
Свят |От 8 октомври ще санкционират търговците, които вдигат цените необосновано
България |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.