BP се хвали, че е спряла петролния теч

ЕС

Циментирането на петролния кладенец в Мексиканския залив е успешно, имаме тапа, която действа, съобщи в официално изявление британската компания British Petroleum. В момента, в Мексиканския залив не изтича петрол, допълва BP.

Това може би е краят на драмата, продължила повече от три месеца след избухването на нефтената платформата "Дийпуотър хърайзън", което предизвика най-големият петролен разлив в историята на САЩ.

Вследствие на аварията, станала на 22 април и продължителните неуспешни опити за овладяване на последствията от нея във водите на Мексиканския залив са изтекли 4,9 милиона барела петрол или 780 млн. литра. От тях са събрани едва 800 000 барела, показват най-новите данни на американското правителство.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Домът на рок легендата Ози Озбърн се продава за 17 милиона долара в Лос Анджелис
САЩ и Иран се споразумяха за двуседмично прекратяване на огъня и план за отваряне на Ормузкия проток
Времето: Жълт код за силен вятър е обявен в цялата страна
Саркози оспорва вината си по делото за Кадафи: „Дължа истината на Франция“
Шефът на МАЕ: настоящата петролна и газова криза е по-тежка от тези през 1973, 1979 и 2002 г. взети заедно
Испански политици в спор за преместването на „Герника“ на Пикасо
Изкуственият интелект поглъща трафика на уебсайтовете
На днешната дата, 8 април. Рождениците днес