Евгений Пригожин загина в самолетна катастрофа

Евгений Пригожин загина в самолетна катастрофа

Водачът на частната армия "Вагнер" Евгений Пригожин загина в самолетна катастрофа тази вечер, обяви Владимир Рогов, ръководител на запорожското обществено движение „Ние сме заедно с Русия“. Малко преди това руските медии съобщиха, че частен самолет  с десет души на борда се е разбил в Бологовски район в Тверска област, а в списъка с пътници на борда е бил и Пригожин.

По данни на канала Baza Telegram самолетът  Embraer Legacy с бордов номер RA-02795 може да е собственост на  водача на Вагнер. Той е извършвал полет от Москва към Санкт Петербург.

Очевидци на самолетната катастрофа, казаха, че са чули две силни експлозии преди катастрофата. Росавиация е започнала разследване на катастрофата, а телата на осем жертви вече са открити при започналите аварийни действия на мястото на катастрофата, предаде Газета.ру. Пригожин бе с неясно местоположение след опита за преврат, организиран от него през юни.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 4 до 10 август
Разкрития: Финансистът Епстийн е продавал тайните на принц Андрю на Мосад и други шпионски централи
Германия изпрати пет изтребителя Eurofighter за дежурства в небето на Полша
Задавайте си тези въпроси всеки ден, за да бъдете по-успешни
Регистрацията на електрическите тротинетки ще започне най-рано след Нова година
Времето: Облаци и дъжд над западните и централните части на страната
Индия разкритикува ЕС и САЩ за търговията им с Русия, след като Тръмп заплаши Ню Делхи с по-високи мита
Турският курорт Анталия отчете най-високия дневен приток на чужди туристи от 5 г. насам