ФБР разплита атака с пликове с наркотици до избирателни секции в пет щата на САЩ

ЕС

Американските власти издирват лица, изпратили пликове с фентанил на прах (силно лекарство от класа на опиуидните аналгетици) до редица избирателни секции в страната, съобщи Асошиейтед прес (АП) в петък.

Получателите на пощата станаха избирателни секции в Джорджия, Невада, Калифорния, Орегон и Вашингтон, включително в райони, чиито резултати са традиционно важни за президентските избори в САЩ.

Според агенцията още няколко плика са заловени в пощенските станции. Сега правоприлагащите органи работят по идентифицирането на други пликове, които може да са били изпратени от злосторниците, съобщава АП, позовавайки се на съвместно изявление на ФБР и пощенската служба на САЩ. Тези инциденти забавиха преброяването на гласовете на местните избори в страната, отбелязва агенцията.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

МОК отхвърли жалба от защитници на човешките права за скандала с червения картон на Световното по футбол
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Американското разузнаване: Новият лидер на Иран е склонен да разработва ядрени оръжия
OpenAI ще инвестира над 30 милиарда долара в най-големия център за данни с изкуствен интелект в САЩ
САЩ удължиха с още месец срока за продажба на активите на „Лукойл“
Астрономическо събитие на годината: Луната напълно ще закрие Слънцето на 12 август
Стажантка в щабквартиранта на NATO в Брюксел е арестувана за шпионаж
Съществуват два типа устойчивост. Вероятно игнорирате единия