Фенове на Хари Потър постигнаха преместване на високоволтов кабел за 430 млн. паунда
Феновете на Хари Потър успешно настояха за пренасочване на нов високоволтов кабел на стойност 430 милиона паунда, за да се спаси „мястото на погребване“ на домашния елф Доби. Това съобщи Independent, позовавайки се на директора на проекта Саймън Лъдлам.
Високоволтов кабел за пренос на слънчева и вятърна енергия от Обединеното кралство до Ирландия е планиран да премине през популярния плаж Фрешуотър Уест в Западен Уелс. Погребалната сцена на Доби, който почина в първия филм „Хари Потър и Даровете на смъртта“, е заснета на мястото. Оттогава плажът се е превърнал в популярна дестинация за феновете, които носят боядисани камъни на „гроба“ на героя в негова памет.
След обявяването на плана за електропровода, феновете на франчайза започнаха да се обаждат на компанията, настоявайки за промени в дизайна.
„Свързахме се с дизайнерите и обсъдихме как точно кабелът може да бъде пренасочен, така че да не минава през гроба на Доби“, обясни Лъдлам. „Много хора бяха много доволни от това.“
Мрежата, която включва 190-километров високоволтов кабел между Уелс и Ирландия, е пусната в експлоатация през 2025 г. Около 160 километра от кабела преминават под Ирландско море. Системата осигурява електричество на приблизително 380 хиляди домакинства.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.