Информация на ЦРУ довела до отмяна на концертите на Тейлър Суифт във Виена

ЕС

ЦРУ предоставило на австрийските власти разузнавателна информация за плановете на Ислямска държава  /ИД/ да извърши терористична атака на концертите на Тейлър Суифт във Виена през август. Това съобщи заместник-генералният директор на разузнавателната служба Дейвид Коен по време на изявление, съобщава The New York Times. „Те планираха да убият огромен брой хора, десетки хиляди хора на този концерт, сигурен съм, че и много американци“, каза той.

Атаката е била планирана от четирима души, свързани с ИД. Получените данни са позволили на австрийските сили за сигурност да арестуват заподозрените. ВнНякои от арестуваните при претърсвания са открили компоненти на бомби, те са имали достъп до концертната зала.

Обикновено предупрежденията за възможни терористични атаки не са известни на обществеността, но случаят с концертите в Австрия е различен, добави Коен. Според него служителите от разузнаването нарекоха резултата от работата „наистина добър ден“ за ЦРУ и не само феновете на Суифт сред служителите на разузнаването смятат така, каза Коен.

Арестите започнаха на 7 август, а три концерта на Тейлър Суифт на стадион "Ернст Хапел" във Виена бяха планирани да се проведат от 8 август. Продадени са 200 хиляди билета. След предупреждение от властите представленията бяха отменени. Певицата призна, че се чувства виновна пред феновете си за осуетените участия. „Но бях много благодарна и на властите, защото благодарение на тях скърбяхме за концерти, а не за изгубени животи“, добави Суифт.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
САЩ и Иран си размениха удари, петролът отново поскъпна
Времето: Слънчево и горещо
Преживяване, което клиентите ще запомнят
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Глад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
Българските газови резерви: Между мита и реалността
Под 9% от българските компании използват AI
Тася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Филмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)