Китай прави чистка сред шефове на брокерски фирми като част от борбата с корупцията
Най-малко трима шефове от големи брокерски фирми бяха задържани в Китай през последните седмици като част от борбата срещу корупцията. Това съобщава Bloomberg, позовавайки се на информирани източници. Сред задържаните е заместник-генералният директор на компанията Haitong Securities Цзян Чжедзюн, който успя да избяга в чужбина, но беше засечен там и отведен в Китай.
През последните месеци Цзян ръководи подготовката за сливането на Haitong Securities с по-големия конкурент Guotai Junan Securities, съобщава Bloomberg. Източници на агенцията казват, че на много други висши служители на различни брокерски компании в Китай са конфискувани паспортите и сега трябва да получат разрешение от ръководството да пътуват в чужбина за бизнес или дори лични цели. На задграничо пътуване може да се отиде само придружени от друг служител и е крайно нежелателно при такива пътувания, ако пътуващите по работа правят нещо, което не е предварително договорено с ръководството.
Всички тези мерки, според източници на Bloomberg, се предприемат след съответните вътрешни разпореждания от китайските финансови регулатори. Сега властите проверяват внимателно първоначалните публични предлагания на компаниите и други процедури за набиране на капитал и могат да призоват инвестиционни банкери за разпит по всяко време. Източници на агенцията отбелязват, че се очакват съкращения в брокерските компании, чиито служители бяха задържани. В Китай има общо 147 брокерски фирми, в които работят повече от 8700 инвестиционни банкери. Общите приходи на тези компании през първата половина на годината надхвърлят 203 милиарда юана (28,5 милиарда долара), което е с 9% по-малко от година по-рано.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Гвардейците на ислямската революция обещаха да не атакува първи особено важна инфраструктура
Свят |Бивш шеф в Google и олимпиец по гребане е новият директор на британската медия BBC
Свят |Светът на парите: Защо на Уолстрийт отново говорят за 2008 година?
Финанси |Силвия Георгиева: Общините имат нужда от по-голяма финансова автономност
България |Георги Клисурски: Компенсация за тока на бизнеса би била добра мярка
Политика |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 23 до 29 март
Хороскоп |На днешната дата, 23 март. Имен ден празнува Лидия
На днешната дата |5-минутно правило срещу отлагане
Техники за успех |Броят на физическите магазини в Германия се очаква да падне под 300 000: онлайн търговията променя пазара
Бизнес |Времето: Облачно с превалявания от дъжд
България |Папа Лъв: Войната в Близкия изток е „скандал за човечеството“
Свят |Иран: Ормузкият проток остава отворен за всички, освен за враговете на Иран
Свят |Хиляди луксозни автомобили са блокирани на кенийския остров Ламу заради войната в Близкия изток
Автомобили |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.