Кремъл не вижда нищо ново в заплахите на Тръмп за санкции и мита срещу Русия

От Кремъл заявиха днес, че не виждат нищо особено ново в заплахата на президента на САЩ Доналд Тръмп да наложи нови санкции и мита на Русия, ако страната не се съгласи да прекрати войната в Украйна.
„Ако не сключим „сделка“ и то скоро, нямам друг избор освен да наложа високи нива на мита и санкции върху всичко, което се продава от Русия към Съединените щати и различни други участващи страни“, каза Тръмп в сряда.
Той заяви, че ще направи много голяма услуга на Русия и Путин, като ги накара да сложат край на това, което той нарече „тази нелепа война“.
Попитан за коментарите на Тръмп, говорителят на Кремъл Дмитрий Песков каза, че Тръмп често е прилагал санкции срещу Русия през първия си мандат като президент.
„Не виждаме особено нови елементи тук“, каза Песков пред репортери. „Той харесва тези методи, поне ги харесваше по време на първото си президентство“, добави той.
Песков заяви, че Москва следи внимателно всички изявления на Тръмп.
„Ние внимателно записваме всички нюанси. Оставаме готови за диалог. Президентът Путин многократно е говорил за това – за равноправен диалог, за взаимно уважителен диалог“, заяви Песков.
Тръмп, който по-рано тази седмица каза, че конфликтът в Украйна „унищожава“ Русия, каза, че планира скоро да говори с Путин. Песков каза, че Москва все още чака "сигнали" от страна на САЩ.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Емоционалният брандинг вече не е достатъчен. Функционалната лоялност е на мода
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 13 август. Рождениците днес
На днешната дата |Гърция обмисля допълнителен данък върху имотите, които не се ползват
България |Сталоун няма да участва в нов филм за младите години на култовия му герой Рамбо
Бизнес |Китай създава чрез сливане най-голямата корабостроителна компания в света
Икономика |Гърция обмисля допълнителен данък върху имотите, които не се ползват
България |Сталоун няма да участва в нов филм за младите години на култовия му герой Рамбо
Бизнес |Кристиано Роналдо се сгоди за приятелката си сред 10-годишна връзка и пет деца
Спорт |Емоционалният брандинг вече не е достатъчен. Функционалната лоялност е на мода
Маркетинг |На днешната дата, 13 август. Рождениците днес
На днешната дата |Правителството на Мелони е четвъртото най-дълго в историята на Република Италия
Свят |Принц Хари и Меган Маркъл подновиха договора си с Netflix
Бизнес |

Коментари
Няма въведени кометари.