Льо Пен: Френското правителство сложи край на преговорите за бюджета

ЕС

Френското правителство „сложи край на дискусиите“ относно възможни промени в законопроекта за социалното осигуряване, заяви лидерът на крайната десница Марин льо Пен пред Франс прес в неделя, проправяйки пътя за евентуален вот на недоверие към кабинета на Мишел Барние днес, предаде Блумбърг.

“Правителството изрази желанието си“ да не променя законопроекта, който е част от бюджета и който ще бъде внесен в Народното събрание, казал Льо Пен. „Това е изключително ясно и ние го отчетохме“, добави тя, отговаряйки на интервю, дадено от министъра на бюджета Лоран Сен-Мартен за вестник „Паризиен“.

По-рано в неделя Жордан Бардела, който ръководи партията „Национален сбор“ на Льо Пен, повтори нейните коментари, като написа в социалната мрежа X, че „поради упоритост и сектантство, правителството на малцинството сложи край на кръга от преговори“.

Льо Пен, чиято партия има най-много места в парламента, през последните дни засили заплахите да свали правителството чрез вот на недоверие, освен ако не бъдат направени промени в бюджета. „Национален сбор“ изложи допълнителни искания за промени, дори след като Барние се отказа от плановете си да повиши данъците върху електроенергията в ключова отстъпка към крайната десница.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седемтте чудеса на света: Археолози откриха на морското дъно 80-тонни камъни от Александрийския фар
Звездите за бизнеса от 11 до 17 май: Умерен риск, разумни инвестиции и по-малко импулсивни решения
На днешната дата, 11 май. Ден на Св. св. Кирил и Методий
„УниКредит за ЦИЕ“ разширява достъпа до финансиране за бизнеса с нов ресурс от €2.6 млрд.
„Прогресивна България” внесе в парламента първия пакет законопроекти за овладяване на цените
Американски сенатор: Запасите на САЩ от боеприпаси и ракети са тежко изчерпани
Без метро в участъка между "Орлов мост" и кв. "Хаджи Димитър". Пускат временна линия №М3
Рядка комета е видима от Земята за първи път от 170 000 години