Мицотакис уволни държавни служители, заплашвали европрокурори
Служители на Агенцията по разпределяне на земеделски евросубсидии в Атина, са направили опит да заплашват европрокурори, които разследват съмнения за корупция. Премиерът Кириакос Мицотакис уволни държавните служители, предава кореспондентът на БНР в Гърция.
Служители на агенцията по управление на земеделските субсидии от Евросъюза са се опитали да прикрият документи по разследване на европейската прокуратура.
С помощта на полицията прокурорите са получили необходимите документи по разследването за незаконно получаване на европейски помощи от гръцки фермери.
Над 100 гръцки земеделци са вече с обвинения по фалшифициране на документи и незаконно получаване на земеделски субсидии.
Предполага се, че само в последните две години Агенцията е изплатила субсидии за милиони евро на фермери предимно от Крит. Разследването е под надзора на главния европейски прокурор Лаура Кьовеши. Тя съобщава, че разследването се стреми да докаже или отхвърли съмненията за организирана измама със селскостопански субсидии и корупция.
В отговор на случилото се правителството уволни директорът на Агенцията и прехвърли функциите й към друга държавна институция.
Ключови думи
|
|
Прекомерната сговорчивост може да ви струва скъпо в кариерата
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 22 март. Световен ден на водата
На днешната дата |Куба отказва да преговаря за президентския мандат на Диас-Канел със САЩ
Политика |Шефът на Бундесбанк: ЕЦБ трябва да предотврати задълбочаването на инфлационния ръст
Икономика |На днешната дата, 22 март. Световен ден на водата
На днешната дата |Кралят на ужасите Стивън Кинг става на 70 – 15 любими откъса от творчеството му
Лица |Затварят за движение кръговото на Руски паметник
Общество |Бил Гейтс: Изкуственият интелект GPT е най-важния технологичен напредък от 80-те години насам
Технологии |Голям пожар гори в столичния квартал „Красна поляна”
Общество | Advertorial |Екокатастрофа в Източнокитайско море след потъването на иранския танкер
Свят | Advertorial |Стивън Хокинг: Тръмп тласка Земята към климатична катастрофа
Лица | Advertorial |Куба отказва да преговаря за президентския мандат на Диас-Канел със САЩ
Политика |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.