Ново голямо петролно находище е открито в Югоизточна Турция

ЕС

Ново голямо находище на петрол е открито в югоизточната част на Турция, в район, граничещ с Ирак, съобщава в. „Сабах“. Възможно е в новото находище да има пет пъти повече запаси от петрол в сравнение със смятаното за най-голямо находище Габар в окръг Шърнак, Югоизточен Анадол, цитиран от БТА

Предварителните проучвания вече са започнали в района на планината Като, разположена между окръзите Шърнак и Хаккяри. „Сабах“ пише, че качеството на открития нефт може да бъде сравнимо с това на арабския петрол, т.е. най-скъпият в света и с минимални примеси.

В началото на май турският президент Реджеп Тайип Ердоган съобщи за откриването на голямо петролно находище в близост до планинската верига Габар.

В последно време в Турция се извършват проучвания за петрол в югоизточната част на страната, която в продължение на 40 години беше засегната от терористична дейност (на Кюрдската работническа партия – ПКК). Турция засили проучванията за газ и нефт не само на територията на страната, но и в Черно море и в Източното Средиземноморие, допълва изданието. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Най-кратките литературни шедьоври в историята
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света
С решение на борда: Центърът „Кенеди“ във Вашингтон си връща името на Тръмп
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“