Полша иска Съединените щати да засилят военното си присъствие в страната

Полша иска Съединените щати да засилят военното си присъствие в страната

Полският премиер Матеуш Моравецки заяви пред телевизия Си Би ЕС, че ще разговаря с президента на САЩ Джо Байдън, който днес пристига във Варшава, за евентуалното засилване на присъствието на американски войски в Полша, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

"Много съм благодарен за изпращането на нови системи "Пейтриът" и други модерни оръжия и боеприпаси, защото това до известна степен замества присъствието на жива сила, но двете вървят заедно", обясни Моравецки.

Байдън ще посети Полша от 20 до 22 февруари във връзка с първата годишнината от настъплението на руските войски в Украйна.

САЩ засилиха военното си присъствие в централноевропейската страна още преди началото на военните действия на Москва и в момента в Полша на ротационен принцип са разположени около 11 000 военнослужещи, посочва телевизия Си Би Ес. 

През юни миналата година Байдън заяви, че в отговор на руските заплахи САЩ ще създадат нов постоянен щаб на американската армията в Полша.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Шефът на Astronomer подаде оставка, след като бе забелязан да прегръща и целува негова служителка на концерт на Coldplay
Поредица от мощни трусове с магнитуд над 6,0 бяха регистрирани в руския регион Камчатка
Росен Желязков: Начело с ГЕРБ не може да има друг модел на коалиционно управление и политики
Причините, поради която повечето служители напускат
Износът на редкоземни магнити от Китай за САЩ се увеличава значително през юни
Иран твърди, че е подменил въздушната си отбрана, повредена по време на конфликта с Израел през юни
Папа Лъв осъди „варварството на войната“ след израелски удар по католическа църква в Газа
Цената на царевицата се повишава на световните борси през седмицата