Откриха мъртъв посланика на Южна Африка във Франция

Южноафриканският посланик във Франция Нкосинати Емануел Мтхетва, който беше обявен за безслено изчезнал, е намерен мъртъв в 17-ти район на Париж, съобщи вестник „Le Parisien“, позовавайки се на прокуратурата на столицата. Тялото му е открито близо до хотел.
Според предварителните данни дипломатът е паднал от прозорец на 22-рия етаж. Правоохранителните органи разследват случая.
Прокуратурата отбеляза, че съпругата му е съобщила за изчезването на посланика предния ден, след като „е получила обезпокоително и тревожно съобщение от него“. Мтхетва е назначен за южноафрикански посланик във Франция през февруари 2024 г. От 2009 до 2014 г. в страната си той е министър по въпросите на полицията, а след това министър на спорта, изкуствата и културата.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.