Русия забранява транспорта, извършван от фирми от т.нар. неприятелски страни
От утре Русия не разрешава автомобилния транспорт на товари през нейна територия на компании, регистрирани в неприятелски страни. Забраната се отнася за държавите от Евросъюза, Великобритания, Норвегия и Украйна.
"Не само за български, а и европейски превозни средства няма да могат да се движат в Русия от 10 октомври, като има 7-дневен гратисен период. Ще могат да се движат само и единствено с определени стоки, които са в един списък, от които руската страна е сметнала, че има необходимост. Те ще могат да се движат във вътрешността на страната. Всички останали ще бъдат принудени на определен списък от логистични бази или да снемат ремаркето, или да разтоварят стоката.
Хората, които работят в Русия, ще бъдат изключително тежко засегнати, съответно извършват се претоварвания, вкарват ги сръбски и молдовски камиони. По един или друг начин тези стоки няма да спрат да се движат, но тази работа ще извършват други хора от други страни.
И въпросът е тези фирми, които са реално български, на въпросните фирми какво биха могли да направят, за да защитят работните си места в България, да защитят бизнеса си, за да не страдаме всички ние", това обясни Димитър Димитров от Камара на автомобилните превозвачи обясни.
Ключови думи
|
|
Куба отказва да преговаря за президентския мандат на Диас-Канел със САЩ
Политика |Шефът на Бундесбанк: ЕЦБ трябва да предотврати задълбочаването на инфлационния ръст
Икономика |Ударите на Иран по американски бази са нанесли щети за 800 млн. долара
Свят |Amazon планира завръщане на пазара за смартфони
Технологии |ЕС призовава държавите членки да не се бавят със запълването на газовите си хранилища
Енергетика |На днешната дата, 21 март. Световен ден на поезията и гората, Международен ден на кукления театър
На днешната дата |Тръмп: Обмисляме постепенно ограничаване на военните операции срещу Иран
Свят |Времето: Облачно и ветровито, а на места и дъждовно
България |5-минутно правило срещу отлагане
Техники за успех |САЩ вдигнаха временно санкциите срещу иранския петрол, натоварен на танкери
Енергетика |Ударите на Иран по американски бази са нанесли щети за 800 млн. долара
Свят |Банките очакват до три увеличения на лихвите от ЕЦБ тази година
Финанси |Неизвестно за известните: Третият президент на САЩ открива винените турове във Франция и вкарва напитката в Белия дом
Любопитно |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.