Сенатът на САЩ придвижи законопроекта на Тръмп за намаляване на данъците и разходите

ЕС

Контролираният от републиканците Сенат на САЩ (горната камара на парламента на САЩ) придвижи законопроекта на президента Доналд Тръмп за намаляване на данъците и разходите с мнозинство в решително гласуване снощи.

Този вот увеличава шансовете законодателите да одобрят проектозакона през следващите дни, посочва световната агенция.

Лидерът на малцинството на Демократическата партия в Сената - Чък Шумър, бе заявил, че демократите са настояли състоящият се от 940 страници проектозакон, внесен за гласуване от администрацията на Тръмп, да бъде изчетен от край до край в пленарна зала, предаде Ройтерс.

"Републиканците няма да направят пълния текст на проектозакона достояние за Америка. Затова ще ги накараме да го изчетат от край до край в пленарна зала. Ако трябва, ще изкараме цяла нощ в Сената", написа Шумър в социалната платформа "Екс".

Преди него милиардерът Илон Мъск, влязъл в конфликт с някогашния си съмишленик Тръмп, нарече законопроекта "безумен".

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 1 март. Честита Баба Марта! Имен ден празнуват Марта, Мартина, Мартин
Великобритания твърди, че ирански ракети са изстреляни срещу Кипър. Никозия отрича
Десетки полети в Близкия изток бяха отменени, а пътниците останаха блокирани
Времето: Очаква ни топъл и слънчев ден
Иран потвърди смъртта на аятолах Али Хаменей
Неизвестно за известните: Изобретател на пароструйката прави фурор със статуята на Христос в Рио и пл. „Св. Петър“ в Рим
Алиреза Арафи е временният духовен лидер на Иран
МВнР отправи предупреждение към българските граждани в региона на Близкия Изток