Сингапур закрива легендарния си хиподрум след 180 г. конни надбягвания

Легендарният хиподрум на Сингапур Singapore Turf Club ще проведе последното си състезание на 5 октомври 2024 г., след което ще бъде предаден за жилищно строителство, съобщава South China Morning Post.
Конни надбягвания се провеждат в Сингапур от 1842 г., два пъти са били посетени и от кралица Елизабет II. През последното десетилетие обаче популярността на този спорт намаля и правителството реши да използва мястото от 120 хектара за друга цел.
Средната посещаемост на хиподрума, който може да побере до 30 000 зрители, е спаднала до 6 000 през 2019 г. в сравнение с 11 000 през 2010 г. След възобновяването на спортните събития през 2022 г. след пандемията от коронавирус те са били посетени от средно 2,6 хиляди души.
"Сингапур е град-държава с недостиг на земя. Правителството непрекъснато преразглежда използването на земята, за да отговори на настоящите нужди и за да осигури достатъчно земя за бъдещите поколения", обясниха от Министерството на националното развитие.
На мястото на хиподрума ще бъдат построени частни и обществени жилища. Властите обмислят и други възможности за използване на земята, включително създаването на развлекателни и развлекателни съоръжения. Мениджърът на Хиподрума Ниам Чиан Мен каза, че е натъжен от решението, но разбира нуждата на града от земя.
По-рано беше съобщено, че средната стойност на жилищните имоти в Сингапур се е увеличила с 8% през миналата година и е достигнала 1,2 милиона долара, което е рекорд сред всички градове в Азиатско-тихоокеанския регион. Сингапур също е лидер на пазара за наеми със средна наемна цена в Сингапур от $2600, доста над други градове в Азия и Австралия.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Goldman Sachs вижда потенциал за още по-голямо поскъпване на златото. Какви са причините?
Финанси |ЕК: Повечето кибератаки започват с фишинг
ЕС |Томислав Дончев: Конкурентоспособността идва от знанието
Технологии |Първи сняг на Витоша. Столична община опесъчава пътищата (Снимки)
Общество |Агентите на ФБР: Спирането на работата на правителството застрашава националната сигурност
Свят |Белият дом замрази 26 милиарда долара за щатите, управлявани от Демократическата партия
Политика |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |Времето: Силен вятър с дъжд, а в планините и от сняг, носи захлаждане
България |Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
Наука и Здраве |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |Планината на седемте цвята: Перуанската звезда на Instagram
Любопитно |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.