Sony ще възобнови част от услугите си в мрежата на PlayStation

ЕС

От технологичния гигант Sony заявиха, че ще подновят част от услугите си, свързани с игрите в онлайн мрежата PlayStation Network. Те заявиха, че са увеличили мерките за сигурност на мрежата, след като хакерска атака доведе до това да бъдат откраднати данните на 77 млн. потребители, които участват в нея. Имената, физическите и интернет адреси и информация за банковите сметки на хората бяха източени, напомня BBC.

Висшият мениджмънт на Sony поднесе официално извинение за пробива в сигурността на PlayStation Network. По повод кражбата беше започнато разследване в Европа и САЩ.

„Компанията работи със забързани темпове, за да върне блокирани услуги на линия. Правим го след като сме проверили завишените нива на защита в мрежата ни”, каза в изявление Казуо Хирай, който е изпълнителен директор на отдела PlayStation на Sony. Хирай е сочен за едно от възможните лица, които в бъдеще ще оглавят Sony Corp.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер