Тръмп: Не вярвам да влезем във война с Венецуела, но дните на Мадуро като президент са преброени
Американският президент Доналд Тръмп заяви, че не смята, че Съединените щати ще воюват срещу Венецуела на фона на нарастващото напрежение между двете страни, но в същото време добави, че дните на венецуелския президент Николас Мадуро са преброени, предаде американското издание „Хил“.
В интервю за предаването „60 минути Тръмп беше попитан за последните действия на администрацията, след като тя нанесе удари по предполагаеми лодки за трафик на наркотици в Карибите и премести самолетоносач в района.
Попитан дали САЩ ще влязат във война с Венецуела, Тръмп отговори: „Съмнявам се. Не мисля. Но те се отнасят с нас много зле, не само по отношение на наркотиците.Те хвърлиха в страната ни стотици хиляди хора, които не искахме, хора от затворите - те изпразниха затворите си в страната ни“.
На въпроса дали действията му спрямо Венецуела са свързани със спиране на трафика на наркотици или с премахването на Мадуро, Тръмп отговори, че става въпрос за „много неща“. Попитан дали дните на Мадуро като президент са преброени, Тръмп отговори: „Бих казал да. Мисля, че да, да.“
Миналата седмица Пентагонът заяви, че изпраща най-големия самолетоносач в света – USS Gerald R. Ford в Карибите. В същото време администрацията на Тръмп извърши удари срещу лодки, за които твърди, че пренасят наркотици в региона, убивайки десетки хора.
Също миналата седмица два бомбардировача B-1 Lancer излетяха от военновъздушната база Дайс в Тексас и прелетяха близо до брега на Венецуела, според данни за проследяване на полети. Тръмп нарече новинарските съобщения за наличието на бомбардировачи B-1 „неверни“, но добави: „Не сме доволни от Венецуела по много причини. Наркотиците са една от тях“.
Тръмп отхвърли съобщенията, че обмисля удари във Венецуела по военни съоръжения, въпреки че също така заяви, че няма да разкрие подобно решение пред пресата предварително.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Над 520 000 души са обявили доходите си в НАП две седмици преди крайния срок
България |Администрацията на Тръмп очаква иранският отбор да пътува до САЩ за Световното първенство
Свят |Естония: НАТО няма да се разпадне, САЩ ще защитят съюзниците си
Свят |"Тренд": Три формации са на ръба на парламентарната бариера
Политика |Видеокаст „Context by Мениджър”, Епизод 1: Глобалните сътресения и ефектът върху България
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Пет практични начина за изграждане на култура на казване на истината на работното място
Техники за успех |Въпреки оплакванията: Организаторите на Олимпийските игри през 2032 г. в Австралия не се отказват от състезания в река с крокодили
Спорт |На днешната дата, 17 април. Рождениците днес
На днешната дата |Времето: Значителна облачност над Южна България
България |МАЕ: Европа разполага със самолетно гориво за около 6 седмици
ЕС |tbi bank обяви Армен Матевосян за директор „Данни, AI и монетизация“
Компании |Влезе в сила 10-дневното прекратяване на огъня между Израел и Ливан. Тръмп заяви, че през уикенда може да има среща САЩ-Иран
Свят |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.