Турция е увеличила почти двойно пътните такси за магистралите и мостовете за 2025 г.

Турция е увеличила почти двойно пътните такси за магистралите и мостовете за 2025 г.

В Турция бяха въведени нови ценови тарифи за преминаване на моторните превозни средства през автомагистралите, тунелите и мостовете в цялата страна.

По информация на телевизия НТВ новите тарифи, които са въведени от Генералната Дирекция за магистралите, през 2025 година ще бъдат с около 42 на сто по-високи в сравнение с предходната година.

В съобщение на Генералната Дирекция се посочва, че увеличението на толтаксите е предприето поради икономически причини, високата инфлация и колебанията в обменните курсове, както и заради увеличението на разходите за поддържане на мостовете и магистралите.

Според новите тарифи толтаксата за двата моста над Босфора “Мъчениците на 15 юли” и “Фатих султан Мехмед” ще бъде 47 турски лири за всеки един, предава БТА. 

За моста „Османгази“ таксата е 795 турски лири, за моста „Чанаккале“ е 790 турски лири, а за „Явуз султан Селим“ е 80 турски лири.

Ценоразпис на новите толтакси е поместен на интернет страницата на Генералната дирекция за магистралите.  

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 21 до 27 юли
Milliyet: Туристите в Турция са предупредени за риск от инфекция с опасни бактерии
Футболната легенда Пол Гаскойн е хоспитализиран в безсъзнание
Екстремни жеги: Гърция се готви за шест поредни дни с температури до 43 градуса
Светът на парите: Днес всички искат да са банки, а това не се харесва на банките
Търговският министър на САЩ: 1 август е твърд краен срок за влизане в сила на митата
Властите в Афганистан задържаха десетки млади жени за нарушения на нормите за облекло
Financial Times: Екстремните жеги вдигат на цените на храните и подхранват инфлацията