Турска правителствена делегация на посещение в Атина за възстановяване на доверието

ЕС

В Атина се провежда среща на военни делегации и дипломати от Турция и Гърция в рамките на мерките по възстановяване на доверието между двете страни, съобщи БНР.

"Желанието и на двете страни е да не се стига до напрежение и конфликти", заяви министърът на отбраната Никос Дендиас. Преди срещата екип на турското министерство на отбраната посети граничния район в област Еврос, срещна се с ръководството на гръцките въоръжени сили в района. Обсъдени бяха мерки за намаляване на напрежението в областта. В Атина двете делегации поставиха в понеделник на дневен ред възможностите за сътрудничество за преодоляване на евентуални кризи в Егейско море.

Министър Дендиас заяви, че разговорите на турските и гръцки военни  не решават проблемите между държавите, което е в ангажиментите на министерствата на външните работи, но се изработва система за сътрудничество на военните сили от двете страни.

От кабинета на гръцкия премиер съобщиха за официално посещение на Кириакос Мицотакис в Анкара на 13 май, като гръцката страна очаква обсъждане  на възможностите за подобряване на отношенията между Гърция и Турция.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 10 февруари. Имен ден празнуват Валентина, Валя, Валентин, Валери, Валерия, Вальо, Хараламп, Харалампи
Учени откриха микроорганизми, които произвеждат енергия в пълна тъмнина
Кристин Лагард: Дигиталното евро ще намали разходите на търговците и ще защити личните данни
Горите се променят бързо и учените са дълбоко загрижени
Времето: Нова порция сняг идва от запад
Еспас Ауто с първо място по продажби на нови автомобили на Alfa Romeo, Jeep и FIAT за 2025 година
Достъпът до Starlink е ограничен, Русия търси алтернативи
Макрон се обяви за съвместно поемане на дългове от страните от ЕС