Арабската лига изгони Сирия от съюза си
Арабската лига отне членството на Сирия от съюза, заради кръвопролитията в последната година по ввреме на антиправителствените протести. Страната вече няма да има право да участва в срещите на Лигата и нейните агенции, докато Дамаск не изпълни плана за прекратяване на кръвопролитията, съобщи катарският премиер и външен министър Хамад бен Джасем ал Тани, цитиран АФП. Решението влиза в сила от 16 ноември.
Освен това лигата призова арабските страни да отзоват посланиците си от Сирия. Организацията ще наложи на Сирия икономически и политически санкции. Същевременно сирийската опозиция беше поканена на среща с лигата, където да се обсъде бъдещето на страната.
Постоянният представител на Сирия в Арабската лига - Юсеф Ахмед, заяви, че днешното решение е показало, че
Лигата "обслужва западните и американските интереси" и че то не елегитимно, тъй като за него се изисква консенсус, а няколко страни са се обявили против това.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Служебните бележки за явяване на матура могат да бъдат и на електронен формат
България |Унгария привика руския посланик след мащабна атака с дронове близо до границата с Украйна
Свят |Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Служебните бележки за явяване на матура могат да бъдат и на електронен формат
България |Унгария привика руския посланик след мащабна атака с дронове близо до границата с Украйна
Свят |Излязоха резултатите от първо класиране за гимназиите след 7 клас
България | Advertorial |Тим Бъртън ще режисира „Бийтълджус 2“
Екран |Простреляха смъртоносно 16-годишно момче в столицата
България |ADVERTORIAL
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Fibank осъществи най-значимото международно пласиране на българска банка с две емисии облигации на обща стойност от 310 млн. евро
Коментари
Няма въведени кометари.