Великобритания ще екипира бунтовниците в Либия

Великобритания ще екипира бунтовниците в Либия

Британските власти ще снабди с комуникационна екипировка противниците на режима на Муамар Кадафи, съобщи „Айриш таймс”, позовавайки се на изказване на министъра на външните работи Уилям Хейг.

Това се прави с цел да се защитят цивилните в Либия и за да може Преходният национален съвет в Бенгази да установи международни връзки.

Британският външен министър отхвърли възможността да се предостави оръжие на либийската опозиция.

Хейг обясни, че цяла неделя външното министерство се е опитвало да се свърже с лидерите в Бенгази, но така и не е успяло заради проблеми с телефонните линии.

Уилям Хейг отрече, че бившият либийски външен министър Муса Куса е получил имунитет, след като е бил разпитан във връзка с атентата над Локърби през 1988 г.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

План за бедствия: Японските власти предупредиха 723 общини да се готвят за „мегаземетресение“
Тръмп поиска незабавна оставка на управителя на Фед Джером Пауъл
Асен Василев: Ние предложихме Барбутов на Васил Терзиев
Световната здравна организация призова целия свят да вдигне цените на алкохол, цигари и сладки напитки
Темите за "езика" и "македонската идентичност" са напът да отпаднат от доклада на ЕП за РСМ
Зеленски: Преговорите между Киев и Вашингтон за американска военна помощ продължават
Австралия отне визата на рапъра Кание Уест заради песен в прослава на нацизма
Утре по обед гласуват третия вот на недоверие към правителството